„საქართველოს განვითარების ფონდში“ მენეჯმენტსა და საერთაშორისო კომპანია BR Capital-ის წარმომადგენლებს შორის გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა. BR Capital-ი, მსოფლიო მასშტაბით, ერთ-ერთი მსხვილი კომპანიაა, რომელიც 2018 წლიდან მხარს უჭერს Blockchain, Crypto, Web3 ბიზნესებს და მათში ინვესტირებას.
კომპანიის გენერალურმა პარტნიორებმა ვლადისლავ მარტინოვმა და ლაუ გეკლერმა ფონდის მენეჯმენტს მიმდინარე პროექტებთან ერთად, WEB 3-ში BR Capital-ის მიერ შემუშავებული ინვესტირების სამსაფეხურიანი მიდგომა და მოქნილი ინვესტირებისთვის შემუშავებული სტრატეგიები გააცნეს.
„საქართველოს განვითარების ფონდის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა ბესიკ ბუგიანიშვილმა BR Capital-ის წარმომადგენლებს ფონდის მიერ პროექტების დაფინანსების პრიორიტეტული მიმართულებები გააცნო, მათ შორის, ყურადღება გამახვილდა მაღალტექნოლოგიურსა და ინოვაციურ მიმართულებებზე.
საქმიან შეხვედრას ფონდის მხრიდან ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ბესიკ ბუგიანიშვილი, აღმასრულებელი დირექტორის მოადგილე ვახტანგ ჯორბენაძე, ფონდის საინვესტიციო დეპარტამენტის დირექტორი დიმიტრი ხორავა და ფინანსური დეპარტამენტის დირექტორი იოსებ მამუკელაშვილი ესწრებოდნენ. შეხვედრის ფარგლებში, მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებისა და შესაძლებლობების შესახებ იმსჯელეს.
შეგახსენებთ, რომ Web3 არის ერთ-ერთი გამორჩეული ახალი ტექნოლოგია, რომელიც წარმოადგენს ინტერნეტის განახლებულ თაობას, მისი მთავარი ნიშა კი, დეცენტრალიზებულობასა და დამოუკიდებელობაში მდგომარეობს.

The Development Fund of Georgia hosted the international company BR Capital
An introductory meeting was held between the management and representatives of the international company BR Capital at the Development Fund of Georgia. BR Capital is one of the largest companies globally that supports investments in blockchain, cryptocurrency, and Web3 businesses since 2018.
The general partners of the company, Vladislav Martynov and Lau Geckler, presented a three-step investment approach along with flexible investment strategies developed by BR Capital for Web3, as well as current projects.
Besik Bugianishvili, the executive director of the Development Fund of Georgia, introduced BR Capital's representatives to the fund's priority areas for project financing, emphasizing a focus on high-tech and innovative sectors.
The meeting was attended by Besik Bugianishvili, deputy executive director Vakhtang Jorbenadze, director of the fund's investment department Dimitri Khorava, and director of the financial department Ioseb Mamukelashvili. The parties discussed the prospects and possibilities for future cooperation.
It's important to note that Web3 represents a significant advancement in technology, embodying a new generation of the internet characterized by decentralization and independence.