„საქართველოს განვითარების ფონდის“ აღმასრულებელი დირექტორი ბესიკ ბუგიანიშვილი და ფონდის მენეჯმენეტი საერთაშორისო სავალუტო ფონდის მისიას შეხვდა.
მიმდინარე მისიის მიზანია, საერთაშორისო სავალუტო ფონდის მიერ საქართველოში არსებული მაკროეკონომიკური მდგომარეობის, ქვეყნის ფისკალური და მონეტარული პოლიტიკის შეფასება. აღნიშნულ ფორმატში ბესიკ ბუგიანიშვილმა სავალუტო ფონდის მისიას „საქართველოს განვითარების ფონდის“ მენეჯმნეტი და სამეთვალყურეო საბჭოს წევრები გააცნო. შეხვედრაზე ფონდის წარმომადგენლებმა „საქართველოს განვითარების ფონდში“ რეფორმის შედეგად განხორციელებულ ინსტიტუციონალურ ცვლილებებზე, საინვესტიციო პრიორიტეტებსა და მიმდინარე საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს, და ამ კუთხით, მისიას მათთვის საინტერესო საკითხებზე დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
„საქართველოს განვითარების ფონდსა“ და საერთაშორისო სავალუტო ფონდის წარმომადგენლებს შორის შეხვედრები მომავალშიც გაგრძელდება.

The Executive Director of the Development Fund of Georgia, Besik Bugianishvili and the Fund's management met with a mission from the International Monetary Fund.
The current mission's goal is to assess the macroeconomic situation in Georgia, as well as the country's fiscal and monetary policies, by the International Monetary Fund. In this format, Besik Bugianishvili introduced the management team and members of the Supervisory Board of the "Development Fund Georgia" to the IMF mission. During the meeting, the fund's representatives discussed the institutional changes implemented in the Development Fund Georgia as a result of the reform, its investment priorities, and ongoing activities, providing detailed information on issues of interest to the mission.
Meetings between the Development Fund of Georgia and representatives of the International Monetary Fund will continue in the future.