„საქართველოს განვითარების ფონდსა“ და „საქართველოს ბიზნეს ასოციაციას“ შორის შეხვედრა გაიმართა
„საქართველოს განვითარების ფონდი” ბიზნეს ასოციაციებთან, რომლებიც ადგილობრივ მსხვილ და საშუალო ბიზნეს სექტორებს აერთიანებენ, შეხვედრებს მართავს. შეხვედრების მიზანი შესამაბის ბიზნეს სექტორთან ერთობლივი საინვესტიციო პროექტების განხორციელების მიზნით, რეფორმირებული ფონდის მიმდინარე საქმიანობისა და  განახლებული საინვესტიციო სტრატეგიის გაცნობაა.
ამჯერად, ფონდის აღმასრულებელმა  დირექტორმა,  ბესიკ ბუგიანიშვილმა „საქართველოს  ბიზნეს ასოციაციის“ აღმასრულებელ დირექტორ ლევან ვეფხვაძესთან გამართა შეხვედრა.  მხარეებმა,  რეფორმირებული ფონდის პრიორიტეტებიდან  და საინვესტიციო პროექტების მასშტაბიდან  გამომდინარე, ასოციაციის   წევრ    ბიზნეს სექტორებთან    ფონდის სამომავლო თანამშრომლობის  შესაძლებლობები განიხილეს. შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ „საქართველოს განვითარების ფონდის“ საინვესტიციო დეპარტამენტის დირექტორი, დიმიტრი ხორავა და „საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის“ აღმასრულებელი დირექტორის პირველი მოადგილე, აკაკი საღირაშვილი.
ბესიკ ბუგიანიშვილმა რეფორმის შედეგად ფონდში განხორციელებულ ინსტიტუციონალურ ცვლილებებზე,  ფონდის დაფინანსების  ალტერნატიულ წყაროებსა და  მიმდინარე საქმიანობის შესახებ ისაუბრა. ფონდის საინვესტიციო პრიორიტეტებსა და სტრატეგიულ მიმართულებებზე, ასევე საინვესტიციო პროექტებში ფონდის თანამონაწილეობის  პირობების  შესახებ  ინფორმაცია  ბიზნეს ასოციაციის წარმომადგენლებს  დიმიტრი ხორავამ  გააცნო.
თავის მხრივ, „საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის“ აღმასრულებელმა დირექტორმა, ლევან ვეფხვაძემ ასოციაციის წევრი კომპანიების ძირითადი სეგმენტისა და  ბიზნეს მიმართულებების შესახებ ისაუბრა. მან მზადყოფნა გამოთქვა  ფონდსა და   ასოციაციის წევრ კომპანიების წარმომადგენლებს  შორის სხვადასახვა ფორმატის შეხვედრის გამართვის თაობაზე, რაც მათ ინფორმირებულობას მეტად უზრუნველყოფს.
„საქართველოს განვითარების ფონდმა“ მსგავსი ფორმატის შეხვედრები  უკვე გამართა საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო პალატის და  ადგილობრივი საფინასო ინსტიტუტების წარმომადგენლებთან. ქვეყნისთვის ეკონომიკურად მნიშვნელოვანი დარგების განვითარების მიზნით, ფონდი შესაბამის სექტორთან შეხვედრებს შემდგომშიც გააგრძელებს.

The Development Fund of Georgia is holding meetings with business associations that unite local large and medium-sized business sectors. The goal of the meetings is to introduce the reformed fund's current activities and updated investment strategy, with the aim of implementing joint investment projects with the respective business sector.
This time, the Executive Director of the Fund, Besik Bugianishvili, held a meeting with Levan Vepkhvadze, the Executive Director of the Business Association of Georgia. The parties discussed the possibilities for future cooperation between the Fund and the business sectors of the Association’s members, based on the priorities of the reformed Fund and the scale of investment projects. The meeting was also attended by Dimitri Khorava, the Director of the Investment Department of the "Development Fund of Georgia," and Akaki Saghirashvili, the First Deputy Executive Director of the Business Association of Georgia.
Besik Bugianishvili spoke about the institutional changes implemented in the Fund as a result of the reform, alternative sources of funding, and its current activities. Dimitri Khorava provided information to the representatives of the Business Association on the Fund's investment priorities, strategic directions, and the conditions for the Fund's participation in investment projects.
For his part, Levan Vepkhvadze, the Executive Director of the Business Association of Georgia, spoke about the main segments and business directions of the Association's member companies. He expressed readiness to organize meetings in various formats between the Fund and the representatives of the Association's member companies, which would further ensure their awareness.
The "Development Fund of Georgia" has already held similar meetings with representatives of the Georgian Chamber of Commerce and Industry and local financial institutions. In order to develop economically important sectors for the country, the Fund will continue to hold meetings with the relevant sectors.